--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POKUD NENAJDETE CO JSTE ZDE HLEDALI, NEVÁHEJTE NÁS OSLOVIT S POPTÁVKOU ČI DOTAZEM. NA E-SHOPU MÁME JEN ZLOMEK Z PRODÁVANÉHO SORTIMENTU. TEL: 603 171 355 / MAIL: sedlacek@technitom.cz -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dobrý den, od 21. - 30. 7. probíhá celofiremní dovolená. Vaše objednávky budou zpracovány, ale první expedice budou možné od 2. 8. 2021. V urgentních případech na dotazy můžeme odpovědět. Děkujeme za pochopení. TECHNITOM s.r.o. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tip

Redukční ventil Argon ECOSAVER + 3 roky záruka

F21210013
3 hodnocení
  • 1 z 3

Ventil od tradičního českého výrobce, který má za účelem uspořit zákazníkovy plyn a tím pádem i peníze. Nový redukční dvoustupňový ventil ECOSAVER na Argon je nejúspornější na celém trhu a vaše investice se Vám brzy vrátí, navíc Vám dáme 3 roky záruku.

  • 5 669 Kč 1 134 Kč –20 %
    3 747,93 Kč bez DPH
  • (4 ks) Skladem
4 535 Kč / ks
Kategorie: Redukční ventily
Plyn: Argon/CO2
Vstupní tlak: 200 bar
Průtok: 0 - 30 l/min
Připojení vstup (?): W 21,8 x 1,14"
Připojení výstup: G 1/4"
 

PROČ POUŽÍVAT ECOSAVER?
Pokud přerušíte svařování, stoupne v hadici tlak ochranného plynu. Při opětovném zmáčknutí spouště hořáku je nashromážděný plyn vypuštěn bez užitku ven do okolí. Proč se toto děje?
Součinitel zvýšení tlaku po uzavření redukčního ventilu „R“ (tzn. není odběr plynu – svařování je přerušeno) může být dle platné normy EN ISO 2503 až 30% u jednostupňového redukčního ventilu (ventily, které se běžně používají). Zvyšuje-li se tlak, zvyšuje se zároveň i množství plynu v hadici, které bez užitku vyfouknete ven do okolí.
U standardního jednostupňového redukčního ventilu při přerušení a opětovném zahájení svařování dochází vždy k dočasnému navýšení průtoku plynu o desítky procent. ECOSAVER koeficient „R“ snižuje k nule a z toho důvodu nedochází k nárůstu tlaku v hadicích. Spotřeba plynu je v porovnání s běžnými redukčními ventily podstatně nižší. Máte-li nastaveno na ECOSAVERu např. 12 l/min, přerušíte svařování a znovu stisknete spoušť hořáku, je průtok plynu opět na původně nastavené hodnotě 12 l/min již od začátku svařování a nedochází k dočasnému navýšení průtoku plynu.

JAK ECOSAVER FUNGUJE?
Pokud přerušíte svařování, stoupne v hadici tlak ochranného plynu a při opětovném zmáčknutí vypínače hořáku je nahromaděný plyn vypuštěn bez užitku do okolí.
U standardního jednostupňového RV při přerušení a obnovení svařovacího procesu dochází vždy k dočasnému navýšení průtoku plynu o desítky procent.
ECOSAVER dokáže tuto nehospodárnost díky své konstrukci výrazně eliminovat. Na rozdíl od standardního RV ECOSAVER zajišťuje konstantní průtok plynu i bezprostředně po znovu zahájeném svařování.
K největším úsporám dochází při tzv. bodování, kdy ECOSAVER dokáže ušetřit i více než 45 % nákladů na plyn. Při běžném svařování pak úspora spojená s použitím ECOSAVERu v závislosti na typu svařovacího procesu obvykle převyšuje 30 %.

Použitím přechodové matice lze použít i pro plyn CO2.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.