RTW Kukla OPTREL Panoramaxx Pure Air Hybrid CLT laserová s odsáváním e3000X + záruka až 3 roky
Kód: 4550.681Související produkty
Detailní popis produktu
Unikátní kukla „2 v 1“ pro obloukové a laserové svařování Panoramaxx Hybrid CLT
Samostmívací svářecí kukla Panoramaxx Hybrid vznikla díky spolupráci Optrel-u se společností Laservision, která se specializuje na ochranu při svařování laserem. Laserový paprsek (i jeho odraz) může hloubkou průniku IR záření okamžitě a nenapravitelně poškodit zrak svářeče, proto práce s laserem vyžaduje speciální ochranu. Panoramaxx Hybrid obsahuje integrované laserové bezpečnostní brýle a chrání zrak a obličej při svařování laserem. Má ISO certifikaci svařovacího filtru (EN 379, ISO 16321-2: 1/1/1/2) a certifikaci laserového ochranného filtru (EN 207, ISO 19818-1). Nízká hmotnost 685 gramů, výborné vyvážení, špičkové technologie a funkce dělají z této kukly skvělou volbu pro svařování běžnými obloukovými metodami i laserem.
Profesionální funkce kukly Panoramaxx Hybrid CLT
- zpoždění (delay) – umožňuje nastavit plynulé opoždění rozjasnění z tmavého do světlého stavu na konci svařování v rozmezí 0,1–2,0 s, čímž zabraňuje oslepení očí,
- citlivost (sensitivity) – plynule nastavitelná citlivost podle svařovacího oblouku a okolního světla, oblast „Super High“ pro maximální světelnou citlivost,
- twilight – zabezpečuje plynulý přechod z tmavého stavu do světlého, citlivě a přirozeněji, bez skokového přepnutí známého z běžných kukel, čímž šetří oči před únavou a podrážděním. Twilight se nepoužívá pro rychlé stehové a bodové svařování.
- tack režim – používá se při stehovaní a bodovaní, kdy je třeba skokové přecházení z tmavého stavu do světlého (rozjasnění) a naopak (zatmavení),
- režim broušení – externí robustní spínač pro nastavení režimu broušení, po aktivaci zůstane kazeta deaktivovaná a ve světlém stavu 2.5 na 10 minut. Režim broušení lze snadno rozpoznat podle modře blikající LED diody.
Patentované technologie ShadeTronic® a FadeTronic® pro efektivnější a bezpečnější svařování
- ShadeTronic® – automatické nastavení úrovně ochrany podle měnící se intenzity světla svařovacího oblouku, což svářeči umožňuje pracovat bez přerušení. Sofistikovaný senzor Shadetronic neustále měří intenzitu světla svařovacího oblouku a automaticky reguluje ochranu proti oslnění postupně od DIN 4 po maximum DIN 12.
- FadeTronic® zpoždění – plynule (bez skokového přepnutí) rozjasňuje filtr po ukončení svařování (po zhasnutí oblouku) z tmavého stavu do světlého. Výrazně tak snižuje únavu očí, což je výhodou především při svařování s vysokými proudy.
Kukla Panoramaxx Hybrid CLT umožňuje nastavit stupeň ochrany pomocí manuálního režimu (Manual mode) v rozmezí DIN 3–8, nebo automatického režimu (Autopilot) pro zatemnění DIN 4 až 12.
Kukla Panoramaxx Hybrid CLT zajistí perfektní pohled na svár a pracovní oblast díky klíčovým prvkům:
- Panoramatické zorné pole kukly je 6x větší než mají standardní svářečské přilby, přičemž si kukla zachovává nízkou hmotnost. Toho je docíleno výřezem v oblasti nosu, který umožnil přiblížit svařovací filtr blíže k obličeji a tím se rozšířilo zorné pole svářeče. Díky zřetelnému oddělení od oblasti úst už na displej nedýcháte a zabráníte tak poškození antireflexního skla.
- Crystal Lens Technology 2.5 je technologie, díky které kukla poskytuje jasný pohled ve světlém stavu 2.5.
- True Color pohled, tedy realistického vnímání barev je dosaženo pomocí speciálního UV-/IR filtru, který zaručuje perfektní pohled na svár.
- 5bodová detekce oblouku = 5 senzorů (čtyři v rozích a jeden nahoře na středu) pro dokonalé zapnutí a vypnutí filtru i v nejtěžších světelných podmínkách a stísněných polohách. Samozřejmě můžete také trvale nastavit potřebou úroveň tmavosti ShadeTronic® během svařování.
Kdy se používá svářecí kukla Optrel Panoramaxx Hybrid CLT?
- svařování laserem, rozsah 1000 - 1100 nm, čištění laserem, řezání laserem,
- svařování obalenou elektrodou MMA,
- svařování MIG/MAG,
- svařování plněnou elektrodou (FCAW),
- svařování TIG,
- svařování plazmovým obloukem,
- plazmové řezání,
- svařování plynem,
- broušení.
Standardy: CE, ANSI, UKCA, AS/NZS, CSA Z94.3, vyhovuje normám ISO 16321 „TIG+“ (proces „low amp TIG“).
Filtrační jednotka e3000X s baterií s výdrží až 18 hodin pro ochranu dýchacích cest
Odsávání škodlivin vznikajících při svařování je velmi důležité pro ochranu dýchacích cest svářeče. Filtroventilační jednotka účinně filtruje škodlivé plyny a zplodiny ze svařování, které mohou způsobovat různé nemoci. Systém ochrany dýchacích cest (PAPR) e3000X s integrovaným snímačem a třístupňovým nastavením průtoku vzduchu zajišťuje svářeči rovnoměrně distribuovaný vzduch vevnitř přilby bez podráždění očí.
Vlastnosti filtroventilační jednotky e3000X:
- nejvyšší úroveň ochrany TH3 (až o 10x větší ochrana než TH2, kterou používá většina filtračních jednotek), ze vzduchu odfiltruje 99,8 % škodlivých částic (dým, prach, aerosol),
- spolehlivě chrání před různými plyny a zplodinami vznikajícími při svařování, broušení a činnostech náročných na prach,
- zabezpečuje až 500x čistější vzduch,
- 3 jednotlivě nastavitelné úrovně (stupně) průtoku vzduchu od 170 do 240 l/min,
- plynulé snížení průtoku vzduchu z 3. úrovně až po 1. úroveň bez zastavení motoru v případě zanesení filtru,
- automatická kalibrace a regulace průtoku vzduchu,
- elektrická kontrola průtoku (upozornění alarmem),
- možnost rozšíření o pachový filtr (mountain breeze) a ozonový filtr,
- až 18h nabíjitelná baterie,
- dodatečný chladicí efekt na čelo,
- certifikace ATEX.
Technické data:
| Metoda svařování: | MIG/MAG / TIG / MMA / plazma / bodování / laser |
| Filtroventilace: | s přípravou na odsávání (filtrační jednotka není součástí balení) |
| Klasifikace průzoru (EN 379): | 1/1/1/2 |
| Pole viditelnosti: | dle nastavení hlavového kříže je 2,3 až 6,3násobek standardního pole kazety o rozměrech 100 × 50 mm |
| Počet senzorů: | 5 |
| Světlost v nestmaveném stavu: | 2.5 |
| Tmavost: | 4–12 |
| Ochrana před UV/IR zářením: | UV/IR max. ochrana v celém rozsahu ochranných stupnů |
| Funkce broušení: | ano |
| Čas ztmavení: | 0,09 ms při 20 °C; 0,07 ms při 55 °C |
| Doba zatmavení: | 0,1 - 2,0 s (FadeTronic) |
| Napájení: | solární články + Lithium-polymerová baterie |
| Životnost baterie: | 300 až 500 nabíjecích cyklů |
| Hmotnost: | 685 g |
| Použití: | profesionál |
| Ochrana: | TH3 (EN 12941) |
| Odsávání: | e3000X |
| Průtok: | úroveň 1: min. 170 l/min, úroveň 2: min. 210 l/min, úroveň 3: min. 240 l/min |
| Typ filtru: | částicový filtr (filtr proti plynům k dispozici jako náhradní díl) |
| Pojistka: | elektrická |
| Hlučnost: | max. 70 dBA |
| Délka hadice: | 0,7 m (elastická do 1,3 m) |
| Rozměry jednotky: | 222 × 213 × 92,6 mm |
| Hmotnost jednotky: | včetně filtru, opasku a batérie: 1560 g |
Záruka 2 + 1 rok (nevztahuje se na baterii) po registraci na webu výrobce ZDE
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Svářečské kukly |
|---|---|
| EAN: | 7640429873989 |
Mód broušení
Ochrana proti okujím
Přirozené barvy
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
