RTW kukla Optrel Helix Pure Air CLT s přilbou a odsáváním e3000X - černá
Kód: 4550.620Související produkty
Detailní popis produktu
Set RTW (Ready-to-Weld, připravený ke svařování) obsahuje svářecí přilbu Helix Pure Air CLT s průmyslovou ochrannou přilbou a nejlepší klasifikací průzoru 1/1/1/2, revoluční hlavový kříž IsoFit a profesionální odsávání e3000X s 18hodinovou výdrží a tašku na kuklu a odsávání.
Kukla Helix Pure Air CLT spolu se špičkovou filtroventilací e3000X chrání svářeče na nejvyšší úrovni. Odsávání e3000X s certifikací ATEX poskytuje čistý a čerstvý vzduch, chrání před kouřem, aerosoly, prachem a škodlivým plynem ze svařování. Čistý a svěží vzduch směřuje přímo do kukly bočním přívodem, kde cirkuluje kolem hlavy svářeče a příjemně ochladí. V kombinaci s výhodami kukly Helix představují skvělou ochranu svářeče.
Helix se prodává ve variantách s označením Helix 2.5, Helix Quattro a Helix CLT. Liší se pouze světlostí ADF kazety v nezatmaveném stavu a rozsahem zatmavení.
Vyklápěcí svařovací přilba pro extrémní výkon Helix Pure Air CLT
Samostmívací přilba Helix Pure Air CLT od Optrel-u pro svařování do 280 A kombinuje nejlepší patentované technologie, materiály a profesionální funkce s nejnovějšími poznatky v oblasti fyziologie a ergonomie práce, které ji předurčují pro svařování ve velmi náročných podmínkách.
Obsahuje vnitřně výklopnou samozatmívací kazetu (filtr), kterou pomocí velkého, pohodlného bočního knoflíku a vysouvacího mechanismu svářeč rychle zvedne a spustí:
Kukla Helix Pure Air CLT s výborným pohledem na pracovní oblast při svařování, broušení nebo řezání
Průzor kukly Helix Pure Air CLT získal hodnocení 1/1/1/2 podle EN379:
- optická třída: 1
- rozptyl světla: 1
- rovnoměrnost zatemnění (homogenita): 1
- úhlová závislost: 2
Svařovací kukly Helix poskytují perfektní pohled na svár díky těmto klíčovým prvkům:
Panoramatické XXL zorné pole 180° kukly Helix Pure Air je 6x větší než mají standardní svařovací přilby (100 x 50 mm), přičemž si kukla zachovává nízkou hmotnost 620 gramů. Toto je docíleno výřezem v oblasti nosu, který umožnil přiblížit svařovací filtr blíže k obličeji a tím se rozšířilo zorné pole svářeče. Díky zřetelnému oddělení od oblasti úst už na displej nedýcháte a zabráníte tak poškození antireflexního skla.
True Color pohled, čili realistické vnímání barev je dosaženo pomocí speciálního UV-/IR filtru, který zajišťuje perfektní pohled na svár.
5-bodová multidetekce oblouku = 5 senzorů (čtyři v rozích a jeden nahoře středu) pro dokonalé zapnutí a vypnutí filtru i v nejtěžších světelných podmínkách. Samozřejmě můžete také trvale nastavit potřebnou úroveň tmavosti ShadeTronic® během svařování.
Optrel díky novým technologiím neustále zvyšuje úroveň ochrany a efektivního využití pracovní doby svářeče:
- ShadeTronic® - automatické nastavení úrovně ochrany podle měnící se intenzity světla svařovacího oblouku umožňuje svářeči pracovat bez přerušení. Až 5 světelných senzorů neustále měří intenzitu světla svařovacího oblouku a automaticky reguluje ochranu proti oslnění postupně od úrovně 4 po 13, resp. 5–14 při použití vnitřního ochranného skla +1,0" 5000.173, s možností kalibrace ±2.
- FadeTronic® zpoždění - plynule (bez skokového přepnutí) rozjasňuje filtr po ukončení svařování (po zhasnutí oblouku) z tmavého stavu do světlého. Výrazně tak snižuje únavu očí, což je výhodou zejména při svařování vysokými proudy. Výrazně se tak snižuje únava očí v porovnání s běžnou funkcí Delay.
Přilby Helix CLT svými špičkovými funkcemi a vlastnostmi usnadňují a zpříjemňují svařování, řezání nebo broušení:
- zpoždění (delay) - umožňuje nastavit plynulé zpoždění rozjasnění z tmavého do světlého stavu na konci svařování v rozmezí 0,1–2,0 s, čímž brání oslepení očí,
- citlivost (sensitivity) - plynule nastavitelná citlivost dle svařovacího oblouku a okolního světla, oblast „Super High“ pro maximální světelnou citlivost,
- twilight - zajišťuje plynulý přechod z tmavého stavu do světlého, citlivě a přirozeněji, bez skokového přepnutí známého z běžných kukel, čímž šetří oči před únavou a podrážděním. Twilight se nepoužívá pro rychlé stehové a bodové svařování.
- nastavení stupně ochrany pomocí:
- manuálního režimu (Manual mode) v rozmezí 7–12 (tmavý stav), světlý stav 2 - korekce režimu ochrany je v manuálním režimu vypnuta,
- automatického režimu (Autopilot), kdy se podle jasu svařovacího oblouku automaticky nastaví stupeň zatemnění 4 < 12 (tmavý stav), světlý stav 2.
- mód broušení - kukla umožňuje nastavit svařovací kazetu do dvou poloh, jedna je pro svařování a druhá (s jasným výhledem) je pro broušení a jiné práce,
- svařování nad hlavou a v extrémních polohách,
- akumulátorová jednotka s nabíjením přes svařovací oblouk.
Při jakých aplikacích se používá svařovací kukla Optrel Helix Pure Air CLT?
- svařování obalenou elektrodou MMA,
- svařování MIG/MAG,
- svařování MIG/MAG s velkou rychlostí tání,
- svařování plněnou elektrodou (FCAW),
- svařování TIG,
- svařování plazmovým obloukem,
- plazmové řezání,
- broušení.
Svařovací kukla Helix Pure Air CLT není vhodná pro svařování laserem.
Filtrační jednotka e3000X s baterií s výdrží až 18 hodin pro ochranu dýchacích cest
Odsávání škodlivin vznikajících při svařování je velmi důležité pro ochranu dýchacích cest svářeče. Filtroventilační jednotka účinně filtruje škodlivé plyny a zplodiny ze svařování, které mohou způsobovat různé nemoci. Systém ochrany dýchacích cest (PAPR) e3000X s integrovaným snímačem a třístupňovým nastavením průtoku vzduchu zajišťuje svářeči rovnoměrně distribuovaný vzduch vevnitř přilby bez podráždění očí.
Vlastnosti filtroventilační jednotky e3000X:
- nejvyšší úroveň ochrany TH3 (až o 10x větší ochrana než TH2, kterou používá většina filtračních jednotek), ze vzduchu odfiltruje 99,8 % škodlivých částic (dým, prach, aerosol),
- spolehlivě chrání před různými plyny a zplodinami vznikajícími při svařování, broušení a činnostech náročných na prach,
- zabezpečuje až 500x čistější vzduch,
- 3 jednotlivě nastavitelné úrovně (stupně) průtoku vzduchu od 170 do 240 l/min,
- plynulé snížení průtoku vzduchu z 3. úrovně až po 1. úroveň bez zastavení motoru v případě zanesení filtru,
- automatická kalibrace a regulace průtoku vzduchu,
- elektrická kontrola průtoku (upozornění alarmem),
- možnost rozšíření o pachový filtr (mountain breeze) a ozonový filtr,
- až 18h nabíjitelná baterie,
- dodatečný chladicí efekt na čelo,
- certifikace ATEX.
Technická data:
| Metoda svařování: | MIG/MAG / TIG / MMA / plazma |
| Filtroventilace: | s odsáváním |
| Klasifikace průzoru (EN 379): | 1/1/1/2 |
| Ochranná přilba: | ano |
| Pole viditelnosti: | 2,3 až 6,3 krát větší než standardní 100 × 50 mm ADF |
| Počet senzorů: | 5 |
| Světlost v nestmaveném stavu: | 2.0 |
| Tmavost: | automatická regulace 4–12 (kalibrace ±2) |
| Ochrana před UV/IR zářením: | UV/IR max. ochrana v celém rozsahu ochranných stupnů |
| Funkce broušení: | ano |
| Čas ztmavení: | 0,09 ms při 23 °C; 0,07 ms při 55 °C |
| Doba zatmavení: | 0,1 - 2,0 s (FadeTronic) |
| Napájení: | solární články + Li-polymerová baterie + micro-USB nabíjení |
| Životnost baterie: | 300 až 500 nabíjecích cyklů |
| Hmotnost: | s průmyslovou přilbou 1180 g |
| Použití: | profesionál |
| Ochrana: | TH3 (EN 12941) |
| Odsávání: | e3000X |
| Průtok: | úroveň 1: min. 170 l/min, úroveň 2: min. 210 l/min, úroveň 3: min. 240 l/min |
| Typ filtru: | částicový filtr (filtr proti plynům k dispozici jako náhradní díl) |
| Pojistka: | elektrická |
| Hlučnost: | max. 70 dBA |
| Délka hadice: | 0,7 m (elastická do 1,3 m) |
| Rozměry jednotky: | 222 × 213 × 92,6 mm |
| Hmotnost jednotky: | včetně filtru, opasku a batérie: 1560 g |
Záruka 2 + 1 rok (nevztahuje se na baterii) po registraci na webu výrobce ZDE
Doplňkové parametry
| Kategorie: | SVAŘOVÁNÍ |
|---|---|
| EAN: | 7640429873392 |
Helix Pure air prezentační video
Jak funguje systém ShadeTronic
Systém Slide-UP
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
