--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POKUD NENAJDETE CO JSTE ZDE HLEDALI, NEVÁHEJTE NÁS OSLOVIT S POPTÁVKOU ČI DOTAZEM. NA E-SHOPU MÁME JEN ZLOMEK Z PRODÁVANÉHO SORTIMENTU. TEL: 603 171 355 / MAIL: sedlacek@technitom.cz --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doprava zdarma

Bruska wolframových elektrod Neutrix ULTIMA TIG CUT - stolní

514.0065.2
1 hodnocení

Brousicí přístroj Ultima-Tig je patentem chráněný stroj pro broušení za mokra, opatřený diamantovým kotoučem, určený pro mokré broušení wolframových elektrod a jejich řezání.

  • 90 024 Kč 13 504 Kč –15 %
    63 239,67 Kč bez DPH
  • (2 ks) Skladem
76 520 Kč / ks
Kategorie: Wolframové elektrody
Elektrody - průměr : od 0,8 do 4,0 mm
Úhel broušení: 6 - 90°
Diamantový kotouč : průměr 100 mm
Otáčky plynule: 8.500 min-1
Celkový příkon: 280 W
Hmotnost: 10 kg
 

ULTIMA-TIG-CUT je patentovaná bruska a řezací zařízení s diamantovými kotouči pro broušení za mokra a řezání wolframových elektrod.

Výhody:
Speciální brusná a řezací kapalina v uzavřených brusných komorách zaručující dokonalou filtraci
Jemné broušení v podélném směru elektrody
Malý úbytek elektrody při broušení
Kombinované nastavovací a blokovací zařízení pro úhel broušení od 6 do 90°
Možnost broušení a řezání elektrody bez vyjmutí z držáku
2 nádoby pro sběr toxického prachu

Rozsah dodávky:
Do rozsahu dodávky, kterou byste měli překontrolovat po obdržení brusky, patří následující položky:

2 sběrače prachu s kapalinou
2 x 250 ml lahve brusné/řezací kapaliny
Držák wolframových elektrod
Převodník
Uvolnění převodníku
Svorka elektrody Ø 1,6mm; Ø 2,4mm; Ø 3,2mm
Řezací upínadlo Ø 1,6; Ø 2,4; Ø 3,2
Pracovní stůl
Návod k obsluze

- ostatní díly na poptávku

ULTIMA-TIG-CUT je patentovaná bruska a řezací zařízení s diamantovými kotouči pro broušení za mokra a řezání wolframových elektrod. Tato unikátní a patentovaná konstrukce dává spolu s dobře známými výhodami broušení za mokra řadu výhod, aby bylo dosaženo dokonalého výsledku svařování.
Speciální brusná a řezací kapalina v uzavřených brusných komorách zajišťuje, že žádné kontaminované prachové částice nejsou vypouštěny do prostředí. Brusná kapalina také zabraňuje odbarvení wolframové elektrody v důsledku tepla, což má negativní vliv na svařovací proces. Jemné broušení v podélném směru elektrody je zajištěno díky unikátní konstrukci držáku wolframové elektrody a podavače spolu s tangenciálním broušením na povrchu diamantového kotouče. Toto je důležité pro schopnost zapalování wolframové elektrody.
Aby bylo zajištěno minimální broušení wolframové elektrody (0,3-0,5 mm), na přední straně stroje je umístěno kombinované nastavovací a blokovací zařízení elektrody. Úhel broušení může být plynule nastaven od 6 do 90 stupňů (úhel broušení). V 90-ti stupňové poloze může být špička elektrody odstraněna na požadované množství pomocí mikrometrového šroubu. To je důležité pro životnost nástroje při vysokých svařovacích proudech.
Řezací modul zajišťuje přesné a životnímu prostředí bezpečné řezání elektrody v přesné délce pro všechny specifické procesy TIG svařování včetně robota a orbitálního svařování. Je možné brousit a řezat elektrodu bez jejího vyjmutí z držáku. To dělá operace méně komplikované. Pod strojem jsou umístěny 2 nádoby pro sběr toxického prachu. Nádoby lze snadno vyměnit.

Proč brousit elektrody?
- U stejnosměrného TIG svařování (DC) se předejde problémům se zapalováním a nestabilitou oblouku.
- U střídavého TIG svařování (AC) se kvůli úzkému oblouku elektroda od průměru 1,6 mm musí vybrousit do tvaru kaloty. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: